Uploading

We've detected that you are using ad block or some other ad blocking software. In order to keep our site free, this site is sponsored in party by advertisements.
Please consider disabling ad blocker on this website if you enjoyed the content. Thank you!

Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni (1990) Şener Şen, Pıtırcık Akerman | Türk Filmi | Full HD

6       Piinterest

66

Uploaded on May 13, 2019

Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni (1990) - IMDb 7,8

Aşk filmi çekmekten sıkılmış olan Haşmet (Şener Şen), elinde kendi deyimiyle; toplumsal içerik taşıyan dönem filmine ilişkin bir senaryo ile her kapıyı çalar. Sonunda yapımcı Abdülkadir'i ikna eder. Fabrikatör ve kızını rehin alan bir teröristin aralarında geçen bir öykünün baş rolünü Müjde Ar'a teklif eder. Kabul görmeyince rolü daha önce hiçbir filmde oynamamış Jeyana (Pıtırcık Akkerman) verir. Fabrikatörü ise, eski sanatçı arkadaşı alkolik Nihat'a (Aytaç Yörükaslan) ısrarlarına dayanamayarak oynatır. Çok kısıtlı bütçesiyle çekime başlarlar. Çekim sırasında Nihat, kriz geçirip ölür. Haşmet, rolünde de onu öldürüp çekimi sürdürür. Bu arada yapımcı Abdülkadir piyasayı dolandırıp kaçar. Haşmet, ne olursa olsun onun için her şeyden önemli bu filmi tamamlayacaktır. Gerekli parayı iki çocuğunun annesi olan eski karısı verir. Ama Haşmet Jeyana ilgi duymaktadır. Jeyana ise teröristi oynayan Tarcan'la (Oktay Kaynarca) yakınlaşır. Haşmet kıskanır ve ikisini de önce kovar, sonra filmi bitirmek için yalvar yakar geri alır. Filmi bitirir. Ses kayıtlarının montajını, kopyalarını, afiş ve davetiyeleri bin bir güçlükle tamamlar. Filmin kopyasını parası bittiği için çalar. Ama tüm çabası boşa gider. İlk gösterime kimse gelmez, çalışanlar da filmi beğenmez. Haşmet yıkılır, çocuklarıyla vedalaşır, intihara kalkışır. Tam o sırada gelen bir telefondan bir aşk filmi çekme teklif alır. Umutların tükendiği yerde, bildiği işi yapacağı bu yeni fırsat onu yaşama geri döndürür...

Filmin Adı: Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni
Yönetmen: Yavuz Turgul
Görüntü Yönetmeni: Orhan Oğuz
Müzik: Atilla Özdemiroğlu
Oyuncular: Şener Şen, Pıtırcık Akerman, Oktay Kaynarca, Serpil Tamur, Müjda Ar, İlker İnanoğlu, Aytaç Yörükaslan, Nubar Terziyan.
Yapım: Erler Film
Yapımcı: Türker İnanoğlu
Senaryo: Yavuz Turgul
Yapım Yılı: 1990

"Erler Film Türker İnanoğlu Sunar..." Erler Film'in kurulduğu 1960 yılından bugüne nesiller bu cümleyle büyüdü.. Önce beyaz perdede yankılandı bu cümle, sonra da renkli camda...

Erler Film, Yeşilçam'ın YouTube Kanalı. Yeşilçam filmleri tek parça ve restorasyonlu olarak Erler Film Türker İnanoğlu kanalında! Yerli filmler arasından sizlere sunduğumuz yapımlar arasında bu kez sırada Şener Şen ve Pıtırcık Akerman'ın başrolde olduğu 1990 yapımı Türk filmi Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni var. Sizlere full hd ve tek parça türk filmleri sunmaya devam edeceğiz, takipte kalın!

Türker İnanoğlu Erler Film, 1960 yılından bugüne imza attığı 205 Yerli Film, 4264 Bölüm Tv Dizisi ve sayısız Müzik ve Eğlence programını siz değerli izleyicilerinin beğenisine sunuyor.

Comments 0

    Oops! No comments right now.